ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

شرکت طرح آزمایان - Eddy current
برگشت

شرکت طرح آزمایان

مشاهده منو

شرکت طرح آزمایان

48 میز تست کنتور برق در کل مناطق شرکتهای توزیع برق تهران بزرگ و استان تهران

کلیک کنید

بستن

نرم افزار-software package

نرم افزار-software package

تستر ثابت-STATIONARY TEST EQUIPMENT

تابلو تست طولانی

کلیک کنید

گالری در اینستاگرام

مرکز بازسازی کنتور-Electric Meter Reconstruction Center

بستن

عنوان عکس

توضیحات عکس

تستر پرتابل-PORTABLE TEST EQUIPMENT

بستن

تستر پرتابل-PORTABLE TEST EQUIPMENT

تستر پرتابل-PORTABLE TEST EQUIPMENT

مصرف کننده ۱۰KWAT

گالری ما در اینستاگرام

کلیک کنید

کلیک کنید

کلیک کنید

بستن

عنوان عکس

توضیحات عکس
درباره سایت

شرکت طرح آزمایان

اولین طراحی و ساخت میز و دستگاه
تست کنتور برق تمام ایرانیمسئول فروش

021-44243147

09122472064
09128702484

آدرس: تهران مرزداران نبش دانش ساختمان ۲۰۰۰
۰۲۱-۴۴۲۴۳۱۴۷

شرکت طرح آزمایان قزوین با استفاده از تجارب کارشناسان کنتور برق و مهندسی مجدد دستگاه های تست کنتور خارجی، با شناخت از امکانات و نیازها پیرو آن، دستگاهی با استفاده از امکانات داخلی و در دسترس بدون نیاز به قطعه خاص خارجی
و انحصاری در سال 1378 دستگاه های تست مجهز به دوربین و محاسبه گر دیجیتال برای کنتور الکترومکانیکی تکفاز و سه فاز طراحی و ارایه کرد و اولین دستگاه در منطقه برق پاسداران نصب شد و با ورود کنتور های دیجیتال به عرصه برق کشور و متناسب با نیازها در سال 1381 دستگاه های تست برای انواع کنتور های الکترومکانیکی و دیجیتال معرفی و در شرکتهای توزیع برق بکارگرفته شد و در ادامه با بهبود مستمر دستگاههای منصوبه علاوه بر شرکتهای توزیع دیگر درکلیه مناطق شرکتهای توزیع برق تهران بزرگ و شرکت توزیع برق استان تهران تا حال بهره برداری میشود
بازدید کل:
بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید ماه قبل:
بازدید این ماه:
تعداد مطالب:
نویسندگان:
book
book
book
book
book
book
نظرسنجی
آیا از نرم افزار دسک ریپورتر رضایت دارید

green icon
تعداد پست ها: 1
green icon
تعداد پست ها: 1
green icon
تعداد پست ها: 1
green icon
تعداد پست ها: 6
green icon
تعداد پست ها: 7
green icon
تعداد پست ها: 1
green icon
تعداد پست ها: 2
green icon
تعداد پست ها: 34
green icon
تعداد پست ها: 23
green icon
تعداد پست ها: 1
green icon
تعداد پست ها: 27
green icon
تعداد پست ها: 20
green icon
تعداد پست ها: 1721

Eddy current


یک آهنربا جریان الکتریکی دایره ای را در یک صفحه فلزی القا می کند که از طریق میدان مغناطیسی خود حرکت می کند. نمودار را در سمت راست ببینید. این یک صفحه فلزی (C) را نشان می دهد که به سمت راست در زیر آهنربای ثابت حرکت می کند. میدان مغناطیسی (B ، فلش های سبز) قطب شمال آهنربا N از ورق عبور می کند. از آنجا که فلز در حال حرکت است ، شار مغناطیسی در یک ناحیه مشخص از ورق در حال تغییر است. در قسمتی از ورق که در زیر لبه اصلی آهنربا (سمت چپ) حرکت می کند ، میدان مغناطیسی از طریق یک نقطه معین روی ورق در حال افزایش است زیرا با نزدیک شدن آهنربا ، از قانون القایی فارادی ، این یک میدان الکتریکی مدور در ورق در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت در اطراف خطوط میدان مغناطیسی ایجاد می کند. این قسمت باعث ایجاد جریان خلاف جهت عقربه های ساعت جریان الکتریکی (I ، قرمز) در صفحه می شود. این جریان Eddy است. در بخشی از ورق زیر لبه دنباله آهنربا (سمت راست) میدان مغناطیسی از طریق یک نقطه معین روی ورق کاهش می یابد ، زیرا با دور شدن از آهنربا ،القاء یک جریان شکننده دوم در جهت عقربه های ساعت در صفحه.
یک روش معادل دیگر برای درک جریان ، مشاهده این است که حاملهای بار آزاد (الکترون ها) در ورق فلزی با ورق به راست حرکت می کنند ، بنابراین میدان مغناطیسی به دلیل نیروی لورنتس ، نیروی جانبی را بر روی آنها اعمال می کند. از آنجا که سرعت v شارژها به سمت راست است و میدان مغناطیسی B به سمت پایین هدایت می شود ، از قانون راست ، نیروی لورنتس را روی بارهای مثبت F = q (v × B) به سمت عقب نمودار (به سمت چپ هنگام مواجهه با جهت حرکت v). این باعث می شود جریان I به سمت عقب در زیر آهنربا ، که در قسمت هایی از ورق خارج از میدان مغناطیسی ، در جهت عقربه های ساعت به راست و خلاف جهت عقربه های ساعت از سمت چپ ، دوباره به جلوی آهنربا می چرخد. حامل های شارژ سیار در فلز ، الکترون ها ، در واقع بار منفی دارند (q <0) بنابراین حرکت آنها بر خلاف جریان معمولی نشان داده شده مخالف است.

با توجه به قانون مداری آمپر ، هر یک از این جریان های دایره ای یک میدان مغناطیسی متضاد (فلش های آبی) ایجاد می کنند ، که به دلیل قانون لنز با مخالفت با تغییر در میدان مغناطیسی که باعث آن شده است ، اعمال نیروی کششی روی ورق می کند. در لبه پیشانی آهنربا (سمت چپ) توسط قاعده دست راست ، جریان خلاف جهت عقربه ساعت یک میدان مغناطیسی را به سمت بالا ایجاد می کند ، با میدان مغناطیس مخالف است و باعث می شود نیروی دافع کننده بین ورق و لبه اصلی آهنربا ایجاد شود. در مقابل ، در لبه دنباله (سمت راست) ، جریان عقربه های ساعت باعث می شود یک میدان مغناطیسی که به سمت پایین قرار دارد ، در همان جهت با میدان آهنربا ، باعث ایجاد نیروی جذاب بین ورق و لبه دنباله آهنربا شود. هر دوی این نیروها با حرکت ورق مخالف هستند. انرژی جنبشی که برای غلبه بر این نیروی کششی مصرف می شود ، در اثر گرما توسط جریان های جریان یافته از مقاومت فلز ، از بین می رود ، بنابراین فلز در زیر آهنربا گرم می شود.

خصوصیات [ویرایش]
جریانهای گردابی در رسانای مقاومتهای غیر صفر و همچنین نیروهای الکترومغناطیسی تولید می کنند. از گرما می توان برای گرمایش القایی استفاده کرد. از نیروهای الکترومغناطیسی می توان برای آبگیری ، ایجاد حرکت یا ایجاد ترمز قوی استفاده کرد. جریانهای Eddy همچنین می توانند دارای اثرات نامطلوب باشند ، به عنوان مثال از بین رفتن قدرت در ترانسفورماتورها. در این نرم افزار ، با ورقه ورقه شدن رساناها یا سایر جزئیات شکل هادی ، با صفحات نازک به حداقل می رسند.

جریانهای چربی ناشی از خود باعث تأثیر پوست در رساناها می شوند. [1] دومی را می توان برای آزمایش غیر مخرب مواد برای خصوصیات هندسی مانند ترک های خرد استفاده کرد. [2] اثر مشابه اثر نزدیکی است ، که در اثر جریانهای چربی ناشی از خارجی ایجاد می شود. [3]

یک موضوع یا بخشی از یک موضوع شدت و جهت حرکت پایدار را در جایی تجربه می کند که هنوز حرکت نسبی میدان و جسم وجود دارد (به عنوان مثال در مرکز میدان در نمودار) یا فیلدهای ناپایدار که جریانها به دلیل جریان گردش نمی توانند هندسه هادی. در این شرایط ، اتهامات روی یا در داخل جسم جمع می شوند و این اتهامات در نتیجه پتانسیل های الکتریکی ساکن را تولید می کنند که مخالف هر جریان دیگری هستند. جریانها ممکن است در ابتدا با ایجاد پتانسیل های استاتیک همراه باشند ، اما اینها ممکن است گذرا و اندک باشند.


(سمت چپ) جریانهای ادی (I ، قرمز) در هسته ترانسفورماتور آهن جامد. (سمت راست) ساخت هسته از لایه های نازک به موازات میدان (B ، سبز) با عایق بین آنها جریان های گرداب را کاهش می دهد. اگرچه زمینه و جریانها از یک جهت نشان داده می شوند ، اما در واقع جهت جریان معکوس با جریان متناوب در سیم پیچ ترانسفورماتور را معکوس می کنند.
جریانهای ادی خسارتهای مقاومت را ایجاد می کنند که برخی از انواع انرژی ، مانند انرژی جنبشی ، را به گرما تبدیل می کنند. این گرمایش ژول باعث کاهش راندمان ترانسفورماتورهای هسته ای و موتورهای برقی و سایر وسایلی می شود که از میدان مغناطیسی استفاده می کنند. جریان های Eddy در این دستگاه ها به حداقل می رسند 


A magnet induces circular electric currents in a metal sheet moving through its magnetic field. See the diagram at right. It shows a metal sheet (C) moving to the right under a stationary magnet. The magnetic field (B, green arrows) of the magnet's north pole N passes down through the sheet. Since the metal is moving, the magnetic flux through a given area of the sheet is changing. In the part of the sheet moving under the leading edge of the magnet (left side) the magnetic field through a given point on the sheet is increasing as it gets nearer the magnet, . From Faraday's law of induction, this creates a circular electric field in the sheet in a counterclockwise direction around the magnetic field lines. This field induces a counterclockwise flow of electric current (I, red), in the sheet. This is the eddy current. In the part of the sheet under the trailing edge of the magnet (right side) the magnetic field through a given point on the sheet is decreasing as it is moving further away from the magnet, , inducing a second eddy current in a clockwise direction in the sheet.

Another equivalent way to understand the current is to see that the free charge carriers (electrons) in the metal sheet are moving with the sheet to the right, so the magnetic field exerts a sideways force on them due to the Lorentz force. Since the velocity v of the charges is to the right and the magnetic field B is directed down, from the right hand rule the Lorentz force on positive charges F = q(v × B) is toward the rear of the diagram (to the left when facing in the direction of motion v). This causes a current I toward the rear under the magnet, which circles around through parts of the sheet outside the magnetic field, clockwise to the right and counterclockwise to the left, to the front of the magnet again. The mobile charge carriers in the metal, the electrons, actually have a negative charge (q < 0) so their motion is opposite in direction to the conventional current shown.

Due to Ampere's circuital law each of these circular currents creates a counter magnetic field (blue arrows), which due to Lenz's law opposes the change in magnetic field which caused it, exerting a drag force on the sheet. At the leading edge of the magnet (left side) by the right hand rule the counterclockwise current creates a magnetic field pointed up, opposing the magnet's field, causing a repulsive force between the sheet and the leading edge of the magnet. In contrast, at the trailing edge (right side), the clockwise current causes a magnetic field pointed down, in the same direction as the magnet's field, creating an attractive force between the sheet and the trailing edge of the magnet. Both of these forces oppose the motion of the sheet. The kinetic energy which is consumed overcoming this drag force is dissipated as heat by the currents flowing through the resistance of the metal, so the metal gets warm under the magnetropertn.

نظرات

ارسال نظر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic